Yorkshire Terrier

Rozmowy na temat innych ras psów.
Conversations about all breeds.

Moderatorzy: Katja, Nirwana

Yorkshire Terrier

Postprzez Kati » 08 sty 2009, 15:56

Karolina napisał(a):Jak wam się podobaja Yorki ? wiem że troche to małe, ale dla mnie śliczne :)

na zdjęciach piesk koleżanki i kolega mojego Pako nazywa się Timi ma ok 6 miesięcy
Obrazek
Śpiący :)
Obrazek
u "cioci" Karolci na rączkach :wink:
Obrazek
Obrazek

Aśka napisał(a):yorki? ja jestem na TAK! yorki to nie tylko glupiutkiE przytulanki-oprocz tego ze sa urocze i malutkie-to temperamentne I bystre-TERRIERY! i nawet powiem wiecej-na pewno ktoregos dnia do dziewczyn dolaczy 3 kolezanka-mala yoreczka-w koncu terriery trzymaja sie razem nie?

Chciuk napisał(a):Jak dla mnie najgorsze z możliwych: złośliwe, głośne, nie lubiące dzieci psiaki. Ugryzł mnie taki jeden jak go chciałem pogłaskać. A znał mnie.
Ostatnia rasa jaką przytachałbym do domu.
No może przedostatnia.
Grzywacz chiński błeee brrrrr

Kati napisał(a):Mnie się podobają, jak wszystkie psy są piękne. Jednak denerwuje mnie to, że ludzie kupują sobie jorki, bo są śliczne, mają kokardki itp. a wogóle nie znają się na psach, ich wychowaniu i potrzebach. Dlatego większość yorków to hałaśliwe, zaczepne i denerwujące psy.

Nika napisał(a):Zgadzam się z kati! Yorki to świetne psy! Znajomi mają...komedia w domu!!! Tylko dobzre trzeba je wychować ...ich JOKER prwie w ogóle nie szczeka!!! A no i Yorki to takie małe zboczeniuszki....Smile) Kto zna dobrze jakiegoś Yorka wie o czym pisze:)

Amstafer napisał(a):eh nie za bardzomi sie podobaja kojarza mi sie z takimi małymi wieczne szczekajacymi psiakami które bez ostrzeżenia gryzą jednym słowem wole asty

Duke in black napisał(a):bardzo madre i straszne z nich lobuziaki :)

mamy jednego w rodzince

Obrazek

Aśka napisał(a):dziwne sa takie wypowiedzi na forum o chyba najbardziej zdemonizowanej rasie psow Rolling Eyes
mnie osobiscie wkurzaja przytyki w stylu-pies morderca, nie glaszcz pieska bo ci raczke odgryzie, no no-teraz sie bawia ale poczekamy az dorosnie itd itp....ale ludzie sa stereotypowi...bez sensu...bez sensu jest powielanie takich glupich opinii-york zlosliwy? Shocked ok-na pewno jest kupa zlosliwych yorkow, i kupa zlosliwych astow i pitow i bullkow tez na pewno-ale to nie jest cecha rasy....chyba ze to w porzadku..mozemy poprzyczepiac etykietki-ast-agresor, york-halasliwy zlosliwiec, pudel-glupol, labrador-ostoja spokoju i lagodnosci (wczoraj jeden chcial mi pozrec gape) mozecie dpisywac wiecej...

Metaxa napisał(a):świetne są! (tylko jak dla mnie muszą mieć zadbaną, długą sierść - a żadko sie zdarza takiego yorka znaleźć) W końcu to jedna wielka rodzina terrierów

Coma7 napisał(a):Generalnie to kiedys mi sie podobaly te psiole, ale teraz gdy poznalam ast-y mam klapki na oczach:]heh:] Jak dla mnie Yorki sa za male, a ile halasu potrafia zrobic...auć:]

Grube-cuś napisał(a):york to nie laleczka jak się wydaje( i jak wielu ludzi je traktuje) to kawał fajnego cwaniaczka, podobno wielki pies w małym ciele ... kiedyś były to psy myśliwskie , no i świetnie tępiły gryzonie - co z powodzeniem niektóre robią do dzisiaj Wink

Pies nie dla mnie biorąc pod uwagę jego bezpieczeństwo Laughing - mało delikatna jestem.. nadepnęłabym taką drobinkę i byłoby po psie

Iza i Fighter napisał(a):załamka.........jak sie czyta wasze posty,ludzi znajacych sie na psach mozna policzyc na palcach obu rąk,reszta poleciala za moda kupila sobie asta i wygłasza godne politowania opinie
"nie lubie tych psow!!! dla mnie to pedanty"
załamka....

Pit lover napisał(a):A ja mysle ze ludzie traktuja pieska jak male dziecko albo przytulanke rozpieszczaja pozwalaja na wszystko i taki maly hitler rosnie w domu. Ja uwazam ze psy sa ladne, czy bym chciala... NIE. Ja lubie psy mocne i wieksze ( nie duze) kochajaze ludzi i dlatego jestm z pit i ast. Jak zle wychowam moje psy to tez beda szczekate wredne i kogos pogryza.... ogolnie pies dla panienek z malowanymi paznokciami lub dla osob nie mogacych zapanowac nad wiekszym psem i dobrze ze sa takie rasy bo jakby sie wszyscy na bulle zucili to by byla maskra. Pamietajcie jedna ze to terrier tak jak nasze psy i uwazajcie jak *cenzura* tego psa, bo moze niewiele ale cos ma z naszymi wspolnego Smile
Buziaczki

ps.. przejrzalam wiadomosc... nie mozna pisac oceniacie???... mozna.. wiec czemu pisze *cenzura* hehe oooo juz wiem napisalam cos innego hehehe ale to nie byl brydki wyraz... ok ocechowujecie

Emila napisał(a):nie cierpię tej rasy!!!!
NIe mogę na to patrzeć !!
Bez obrazy:)

Hooliganka napisał(a):Hmmm...jak dla mie to cos w nich jest. Ten charakterek Smile Zwłaszcza psy "panienek" są zaczepno-obronne Smile Ale to nie wina Yorków, że sa tak krzywdzone przez niektórych i zmuszane do bycia takimi, jakie nie są.
Jak dla mnie psiaki wygladają figlarnie, zawadiacko, pobawić się chwilę mogę z Yorkiem ale nie dałabym rady mieszkać z nim. Nie chodzi o charakter a o wielkość Smile To jedna piata mojego kota Shocked Dosłownie Embarassed No i niechcący mogłabym zdeptać maleństwo (moja kocica lubi włazić mi pod nogi jak niosę talerz albo kubek z goracą herbatą Rolling Eyes i bywa, ze ląduję na ziemi

Paulina-młoda napisał(a):Yorki... Psa nie chce mieć, a kupywać go tylko ze względu na to że są modne to dla mnie głupota. Niemam nic do nich, ale gdyby takowego posiadała musiala bym dać tabliczke na drzwi: UWAGA PIES!
Żeby inni go nie zdeptali Wink
Pies dla mnie ma być min. średniej wielkości, żebym miała co prowadzić na smyczy, a nie np. pociagne niechcący i pieska udusze Confused Miała bym wyrzuty sumienia

Beth napisał(a):Dużo ludzi nie popisuje się tutaj stanowczością i konsekwencją, bo nie majac pojęcia o rasie piszą że głupie, szczekliwe, do bani... a o waszych astach nieznający też mówią aresywne ludojady, wtedy jest wielkie obużenie...
Z yorkami jest tak samo, niestety posiadają je nieodpowiednie osoby, tak jak i bullowate, a przecież york to terier... staffiki zagryzały szczury, a yorki je łapały Very Happy
Co innego jeżeli chodzi o wygląd to ten rozmiar to dla mnie nie pies.

Iza i fighter napisał(a):własnie o to chodzi wszystkie terriery to psy uzytkowe to ludzie z nich zrobili zabaweczki tak naprawde sa bystre i maja ostry temperament, nieustepliwe i inteligentne, takie wlasnie sa, co do rozmiarow- takie bylo zapotrzebowanie wiec takie powstaly, gdyby byly potrzebne wieksze czlowiek poszedlby w tym kierunku, zdajcie sobie sprawe ze kazda rasa zostala do czegos stworzona, miala jakies zadanie i dla tego jest tak wielkie zroznicowanie wsrod psow, czy to takie trudne do pojecia??

Violett napisał(a):Jak dla mie to juz dawno zatraciło sie sedno tej rasy, stare Yorki polujace pieknie pracujące psy zagineły w eurpie prawie w 100% a pracujace psy sa tylko w Ich rodzimym kraju.

Ubieranie tych psów i wizanie kokardek to porazka całkowita a wychowanie woła o pomste do nieba o torbach nie wpomne.....

Zadko mozna spotkać dobrze wychowanego Yora,reszta szczekliwe poubierne w sweterki kurduple upierdliwe jak ich włsciciele.

Ale po je ubierac to niewiem,od czego ma siersc, a właśnie jak słysze ze maja włosy zamiast siersci to wale głowa w mur ze takie rzeczy ludzie potrafią gadać.
Podobna rzecz sie tyczy pudli,znowu ludzie przekrecili wszystko,strzyzenie które miało psom pomoc w czasie aportu , skonczyło się na tym ze fabują psy Wink a co do "włosa" to właśnie pudle maja ich strukture najbardziej podobna do ludzkiego
a co do inteligencji to sie zgodze sa to marde psy, sama miałam w dziecinstwie średniego czarnego i mam z nim wspaniałe wspomnienia,choc za pudlami nie przepadam bo tak jak yorki zostały "zepsute" przez ludzi

Ler napisał(a):My tak naprawdę myśleliśmy nad nimi.....Albo 3 Yorki chciałem za jednym zamachem albo jednego ASTa (taki był plan), już wiecie co wybrałem. A jak z moim pojadę do domu to w domu będzie ratlerek (pinczer miniaturowy), owczarek niemiecki no i Magnum

Aguś napisał(a):Ja tą rase nazywam "mopy" - mam sąsiada z takim psiakiem - szczeka na mnie jak cholera - zupełnie bez powodu..........
Ale jak zobaczy moje "potffory" to ucieka na raczki do pancia Razz
Ale musze przyznac im jeden duży + GIn jak go zobaczy to stoi w pozycji wystawowej jak struna............. hmmmmmm tylko mała z tego pociecha bo po paru sekundach wywala się brzucholem do góry i piszczy do tego "mopa" Rolling Eyes Ot to dopiero z GINA pies "morderca"

Vmp napisał(a):A ja mam takiego w domu Laughing Laughing
I takie zdanie o rasie:

Przez to, że małe, nikt nigdy nie robił selekcji pod kątem psychiki, jedynie pod kątem włosa i efekt jest taki jaki jest - yorka o normalnej psychice ciężko znaleźć, ja przy ostatnim miocie jaki miałam stwierdziłam, że mam tego dosyć, banda czubków je kupuje, robią z nich dzieci i noszą na rękach. Tragedia.

U mnie w domu wszelkie awantury jakie miały miejsce zawsze wywoływane były przez yorki - ich u....dliwe szczekanie i nakręcanie innych psów.

Poza tym inne psy yorków nie lubią, moja własna suka była pogryziona przez boksera, a życie wtedy uratował jej amstaff, a teraz znowu mam "donos", że pies ode mnie został pocharatany i ma złamaną nogę i nie widzi na oko, bo rzucił sie na większego od siebie.

To są psy, które nie zdaja sobie kompletnie sprawy jakie sa naprawdę, a największa krzywdę robia im własciciele.

Kasika napisał(a):zawsze mówie że yorki są małe ciałem - wielkie sercem Smile i mimo że mój ogee jest strasznie nieznośny, w domu rządzi 2 ONkami to i tak jest baaardzo kochany. poza tym yorki to typowe pieski jednego właściciela, tolerują innych domowników, pobawią się ale moja ta jedna osobe któerej oddane sa cale swoim malutkim ciałem Smile potrafia zaciecie bronic nie tylko domu i domownikow ale rzeczy ktore wydadza im sie "przydatne" albo nadajace sie do zjedzenia Very Happy w przypadku mojego psa to wszytsko co znajduje sie ponizej 20cm od ziemi Wink czyli wszelkiego rodzaju śmieci, pilniczki do paznokci , skarpetki, ostatnio upodobał sobie własna miske z która namietnie chodzi po domu i czasem naaaprawde ciezko mu ja odebrac

Vmp napisał(a):Bo to jest zwyczajny terier, którego należy zmęczyć dokładnie tak samo jak np. Amstaffa, a nie ograniczać się do uczesania i założenia kokardki.

Charakter ma zdecydowanie szczurołapa tak jak od początku było - przeciez to jest pies plebsu, a nie żaden arystokrata, a wszyscy myślą, że to typowy pies ozdobny - na poduszkę.

I pobłaża mu się od szczeniaka bo słodki, zgadza się jest słodki, ale to jest pies, a nie zabawka. Jak staffik nawet w zabawie zaczyna podszczypywać to dostaje w łeb, a jak robi to york to się wszyscy smieją jaki odważny. Moja 13 letnia suczka do dziś jak się cieszy to łapie mnie za nogawkę i szarpie. A druga suczka też szczypała staffiki w d...py i niestety skończyło się to tragicznie. W dużych kenelowych hodowlach zagryzanie się wzajemne yorków zdaża sie częściej niż mogłoby sie wydawać.
Więc jak ktos chce miec normalnego yorka to musi mu obciachać włoski, pozwolić latać po krzakach i wymyslic jakies zajęcie, bo sa skubane inteligentne i to bardzo.

Kasika napisał(a):Dokładnie tak jak mówisz Wink nie moge patrzec na ludzi robiacych z yorkow zabawki bo badz co badz robia im krzywde :/ moj ogee jest obciety na krociotko i duzo czesc dnia spedza na ogrodzie bawiac sie z owczarkami i nie uwazam ze dzieje mu sie krzywda bo nie spi w tym czasie na podusi z cudowna czerwona kokardka na glowce Wink nie nosze go na rekach a jak juz to baaardzo rzadko i uwezcie ze york to prawdziwy terrier i w moim piesku jak najbardziej go widac

KasiaNDM napisał(a):hhmm ja tez cos dodam bo jak niektórzy wiedza mam Yoreczka Smile
dokładnie jest u mamy, bo po mojej wyprowadzce uznalismy zeby lepiej został bo 2 asty+york... to chyba nie najlepsze połaczenie Smile
jak byłam młodsza bardzo chciałam yoreczka no i w koncu tata mi kupił. oczywiscie po 3 miesiacach znudziło mi sie jego czesanie i pałeczke przejeła mama. wystawila go pare razy, nawet zdobywał 1 miejsca ale zrezygnowała bo chciał ugryzc sedziego jak chcial zobaczyc zabki Very Happy
ogolnie ma 3,5 roku a nadal zdarza mu sie sikac w domu :/ na duze psy sie rzuca :/ zawsze mowie ze jakby to był ast z tym charakterem to mogłby byc duzy problem.... w sobote go obcielismy bo nikomu sie juz nie chce go czesac. jak patrze na te Panie w York Centrum co przynoszą tam swoje pieski to az mnie zbiera na mdłosci..... nie mowiąc juz o tych akcesoriach ktore znajdują sie w sklepach dla tych psów hehe Very Happy paranoja... ale kazdy lubi co lubi
ogolnie piesek jest spoko taka zabawka ale z wiekiem juz wiem ze dla mnie najlepszy piesek to od kolana

Arkadiush&karola napisał(a):yorkito dajne stworzonka:) kiedys spotkalam babke ktora miala hodowle yorkow to opowiadala jak jej usnia sie oszczenila to 4 na dlonisobie polozyla:) piekny widok musoal byc

Omiśka napisał(a):Akurat zastanawialam sie kiedys nad yorkiem dla mojej znajomej, ale zrezygnowalismy. maly, halsliwy, czeste problemy z tchawica, wymagajacy duzo ruchu (jak to terrier), zlosliwy - ksiazkowa charakterystyka razy.
Rozwazalismy tez westie - sliniusi, ale wady podobne - halasliwy i psuj - jak to terrier.
Ostatecznie wziela kundelka, ktorego nikt nie chcial, - najpierw sie znudzil pani, a potem sie znudzil dziecku, ktorye juz chcialo innego. Taka mieszanka sznaucera z czyms Wink
Ogolnie nie lubie yokow, w ogole male psy to nie dla mnie - lubie miec konkret na smyczy, lubie psy wymagajace pracy nad nimi; takie wlasnie jak APBT czy AST
Kiedys sprawie sobie obrazalskiego bullka, pewnie za jakies 2 lata...
Inna sprawa, ze ktorko obciete, z kokardkami itd yorki sa pocieszne i wygladaja bardzo p[rzyjemnie.. A ze zboczuchy... Nie chcialabym takiego niewyzytusa w domu Smile Wink Twisted Evil

Kasia, wg mnie noszenie yorka na rekach to glupota. Moze i on wyglada jak zabawka, ale to terrier, ma wlasne 4 nogi i swietnie potrafi ich uzywac, zdziwilyby sie te paniusie.. Tak samo jak rozdrabniaja im karme.. Jak w lape potrafi ugryzc tak, ze szyc czasem trzeba, to i jedzonko sobie pogryzie.. Generalnie duza krzywde wg wyrzadzaja te panie yorkom..
ZAGADKA: czy ktos wie do czego pierwotnie sluzyly yorki yorkshire'skim gornikom?

Redka napisał(a):mojego chlopaka siostra ma tego psa i osobiscie nie przypadaja mi do gustu.. maja zawsze mokra siersc kolo pyska i oczu.. wogole sa jakies takie chude i maja duze glowy nieproporcjonalne do reszty ciala.. wole duze psy

Tygrysek napisał(a):Nie podobaja mi sie. Szczekliwe strasznie a jak cos sie dzieje to uciekaja na raczki. Dla mnie to takie wieksze dlugowlose swinki morskie. Zupelnie nie w moim guscie. Pies to ma byc pies a nie jakies chucherko.

Karolinka napisał(a):Moje dwie znajome takie 'małe potforki' mają ;p Z wyglądu ujdzie (choć ja lubię większe psy), ale jednak zupełnie nie dla mnie ;]
Kati
Administrator
Administrator

Re: Yorkshire Terrier

Postprzez Kati » 08 sty 2009, 16:07

Amix&amix napisał(a):Witam!!
Jeszcze trzy tygodnie temu mogłam pochwalić się moja 3,5 letnia suczką DEIZI właśnie tej rasy ale niestety na własnym podwórku została otruta przez jakiegoś bydlaka!!
Dla mnie ta właśnie rasa zajmuje pierwsze miejsce są to bezproblemowe, mądre i bardzo towarzyskie pieski. Moja suczka bez zadanej tresury rozumiała co do niej mówię i czego oczekuje (a mówi się ze są głupie) nigdy nie miałam problemów z czystością lub demolkami :) Te malutkie pieski o dużym serduszku bardzo przywiązują się do swojego właściciela ufając mu bezgranicznie. Jedyna wada jest pielęgnacja co tygodniowe kąpiele i codzienne czesanie ale to bardzo związuje te pieski z właścicielem. Moja suczka prowadziła normalny tryb życia jeździła z nami wszędzie nawet pod namioty czy w góry na narty. Uwielbiała letnie kąpiele nawet morze nie wzbudzało żadnego u niej leku od razu po wejściu na plaże był prosta do wody :D w końcu to TERRIER może mały ale zawsze terrier.
Teraz w naszym domu jest tylko amstaffka FASTI która tez bardzo tęskni (nie chce jeść) za Deizi ale jak wszyscy się pozbieramy na pewno zamieszka u nas takie maleństwo i znowu będzie wesoło.
Pozdrawiam
Obrazek

Tez jestem takiego zdania to właśnie ludzie tak wychowują to małe terriery na „maskoteczki” a ten pies jak każdy inny powinien dużo biegać, wychodzić na normalne spacery i cieszyć się pieskim życiem a nie robić w kuwetę bo tak wygodnie właścicielowi ponieważ nie trzeba wychodzić! A później się dziwią ze piesek swoje potrzeby załatwia w domu. Te psy są naprawdę mądre i nie trzeba niewiadomo ile z nimi pracować nad nauką poleceń ponieważ szybko pojmują o co chodzi i czego oczekuje właściciel. Tak samo noszenie pieska w torbie jest właśnie wymyślone przez ludzi dla ich wygody a raczej nie piska! Moja suka yorka robiła wszystko to co amstaffka skakała z pomostu do jeziora czy biegała po szczytach gór i naprawdę wtedy widać był szczęście bo ta rasa ma dużo energii z której trzeba dać się im cieszyć a nie tylko kanapa ,kanopa…..

No i stało się od soboty zyskaliśmy nowego członka rodziny rasy YORKSHIRE TERRIER mała nazywa się Etienna De Villar jest przepiękna, powoli zaczyna się zadomawiać. Od pierwszego spotkania podbiła nasze serca : )
Pozdrawiam Ania

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Witam
Moja Etienna ma już prawie 5 miesięcy ,trochę podrosła i w końcu ma już kiteczke ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

pozdrawiam Ania

Witam :D
Wydaje mi się ze za dobrze nie znacie tej rasy. Yorki to fantastyczna rasa o ile dobrze wychowana, dziwne ze ani moja pierwsza sunia nie wykazywała a teraz druga nie wykazuje „agresji” zazwyczaj te małe pieski dręczone np. przez dzieci robią się złośliwe bo to jedyna ich obrona.
Są to naprawdę mądre, wierne i nie szkodliwe pieski. Ja osobiście nie odważyłabym się mieć amstaffa a bloku a york może mieszkać wszędzie byle z panem. Co nie znaczy ze nie potrzebują ruchu wręcz przeciwnie przecież to mały terrier :D
Co do sytuacji dwa Amstaffy i jeden York co tu dużo mówić nie jeden człowiek by sie posikała co dopiero taki maluszek :wink:
Beatko bardzo dziękuję ze miłe słowa

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Ania

Witam :D
Dziękuje wam za miłe słowa :D
Kasika moja suczka jest po Montenie de Villar i Jenghis de Penghibur.
Na pewno sunie będę wystawiać, planuje jeszcze w tym roku :D
Jak możesz wstaw zdjęcia swojego pieska będzie bardzo miła zobaczyć rodzinkę :D

Obrazek

Pozdrawiam Ania

Kasika napisał(a):a prosze bardzo :) nie wiem tylko czy uda mi sie wkleic :wink: - sprobuje :wink:

Obrazek
Obrazek

ogee jest z hod.MeusAmicus z Lodzi
dziadkiem ogusa jest none de penghibur, none jest po jofi d.pengh., a jofi to synek wlasnie hanotherstep i hooligana, ktorzy sa rodzicami jenghis-a :)
mam nadzieje, ze nie zamotalam za bardzo :wink:

Amix&adix napisał(a):On jest uroczy :!:
Ja musze przyznać ze jedyne co mnie drażni to oliwkowanie psa jakoś do mnie nie dociera że tak trzeba i odkładam to na 2-3 dni po karpieli :wink:
Z kąpielą nie mam problemów bożej z czesaniem :wink: jeśli chodzi o fryzurce zaraz po zakończeniu wystaw tez zetnę mała ponieważ prowadzimy raczej aktywny tryb życia, dużo podróżujemy wiec długi włos tez dla Eti nie będzie komfortowy. Czas pokaże jak długo będzie trwała jej „kariera wystawowa” bo konkurencja jest ogromna.
Czekam na fotki :D
Pozdrawiam Ania
Obrazek

Etienna skończyła 6mies

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam Ania

Nie no pewnie każdy ma swój typ, ale tak naprawdę to moje psy zarówno Amstaff jak i York prowadza bardzo podobny tryb życia oby dwa jeżdżą z nami wszędzie nad morze i jezioro oraz na długie wędrówki w góry. Zarówno jeden jak i drugi pies potrzebuje dużo ruchu i zabawy. Wiesz przyznam jedno, jeśli chodzi o towarzystwo innych psów to ja ufam tylko swojej Amsaffce każdy pies jest inny i nigdy nie wiem na jakiego trafie i nie chodzi nawet o to ze chciałby cos zrobić specjalnie, ale w zabawie miałam taki przypadek z Goldenem. Nie ma co to jest bardzo delikatny pies. :wink:
A jeśli chodzi o spanie to Etienna właśnie dzięki swoim małym rozmiarom śpi z nami w łóżku a Amstaffka o pewnego czasu na posłaniu, bo miło ze łóżko ma 160cm, ale jak wszyscy sie rozłozyli to ja już się prawie nie mieściłam :wink:
Pozdrawiam Ania
Obrazek

Witam :)
Bardzo dziękuje za miłe słowa na temat mojej kruszynki.
Naprawdę Yorki to cudowna rasa i ja osobiści nie wybrałam sobie życia bez mojej rozpieszczonej kruszynki i ze wzajemnością :D
Etienna skończyła 8 miesięcy wiec wstawiam nowe fotki

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Yovanka napisał(a):widze, ze slicznota ma nowa fryzurke... cudaczek, co do ras ozdobnych- roznie bywa, sa pieski bardziej lub mniej szczekliwe....na to ma wplyw wiele czynnikow, ale ja jak najbardziej NIE jestem za przyklejaniem etykiet w stylu bo sasiad ma tego psa i on straszliwie ujada dlatego nie przepadam za ta rasa itd( posiadacze astow i astopodobnych powinni byc na to wyczuleni- spotykamy sie z takimi gadkami codziennie)... to jest problem sasiada Wink nie generalizujmy!!!
pozdrawiam Wink buziole dla psinek ...

Amix&adix napisał(a):Właśnie wróciliśmy ze Szklarskiej Poręby to parę fotek mojego roztrzepańca w wersji leśnej.
Etienna ma już 10 miesięcy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Ania

Witam
Etienna De Villar m już prawie rok. 31.12 będziemy świętować nowy rok i jej pierwsze rodzinki.
A oto nasze maleństwo
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Może jest to mały pisek ale ma bardzo dużo energii i tak jak każdy pies potrzebuje dużo ruchu i spacerów.
Te psy nie leża całymi dniami na sofie tak jak ty sobie to wyobrażasz!!
Ja ma w domu Amstaffke i Yorka… moje psy są traktowane tak samo…dużo podróżujemy i psy z nami…ostatnio byliśmy w górach wchodziliśmy na szczyt Szrenicy i może cię rozczaruje, ale oby dwa moje pieski weszły tam na własnych łapach!!
A wątpię czy ty byś dał rade :lol:

A teraz fotki mojej ślicznotki która 31.12 skończyła rok

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kasika dzięki bardzo za miłe słowa Very Happy . Praca nad wyglądem włosa psa przygotowywanego do wystawy pochłania mnóstwo czasu wiec cieszę się ze widać efekty

Ewcia13 napisał(a):A to moje psiaki
Obrazek
Obrazek

Amix&adix napisał(a):Moje Amstaffka traktuje Yorka jak swoje dziecko (trafiła do nas jak suka miała urojona ciąże) Często ganiają się po domu a gdy robi się niebezpiecznie bo Amstaffka zapomina się w zabawie to mała zmyka pod łóżko w sypialni… :)
A najbardziej lubią się bawić w sypialni gdy York jest na łóżku a Amstaffka dwoma łapami się na łóżku opiera… śmiesznie to wygląda ale wtedy są wielkościowo równe hihihi :lol:
Mam kilka takich fotek jak Eti była mała są to zdjęcie z serii „walki psów”hihihi :lol:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Smalec napisał(a):A u mnie taki bolec teraz mieszkal przez prawie 2 tyg.

Kluska:
Obrazek

Fajny psiak!

Amix&adix napisał(a):Pewnie że nikt cię nie zmusi ale może daruj sobie krytyke na temat rasy o której nic nie wiesz.... :?
Jak tak patrze na to co piszecie nie dziwie sie ludzią którzy gadaja za plecami że moja amstaffka to gestia....a przecież ona by muchy nie ruszyła...

Eti 15 mies

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Etienna w wieku 16 mies.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lukann napisał(a):a to mój pokrak ;)

Obrazek

jej fryzura pomogłaby sędziemu w zejściu z tego świata hehe

Amix&adix napisał(a):Witam :)
Dnia 2.05 w Bydgoszczy mieliśmy swój debiut wystawowy. Masza mała Etienna na 16 suczek zdobyła srebrny medal w kl. młodzieży:clap:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witam :D w niedziele byliśmy w Gorzowie tym razem nasza śliczna Etienna na 11 suczek weszła do pierwszej 6 ale lokaty nie zdobyła jedynie oc.doskonałą...ale nie wróciliśmy z pustymi rękami ponieważ tym razem to Fasti dostała zloto i CWC :iconcheesygrid:

A tak prezentowała się Etienna

czekamy....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

na ringu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ETIENNE De Villar 1rok i 8m

Obrazek

Obrazek

Fasti sie pcha do fotki :lol:
Obrazek

Obrazek

Mrufka87 napisał(a):A mnie rozwala jak ktos przychodzi do sklepu i pyta, czy sa ubranka dla yorka...takiego 7kg :shock:

oooojjjj 7kg :shock: to naprawde ogromny....
Moja jest malutka 2.2kg

Nowe foteczki :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kati
Administrator
Administrator

Postprzez Magic Lider FCI » 09 sty 2009, 17:22

Etienne De Villar 31.12 skończyła 2 lata :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
FASTI Gold Bonzo http://amstaff-civ.home.pl/forum/viewto ... sc&start=0
ObrazekObrazek
Hodowla Magic Lider
Magic Lider FCI

Postprzez Aneta » 26 lis 2010, 16:21

Odświeżę temacik, jako że dziś byłam w odwietkach u koleżanki i pstryknęłam kilka zdjęć

oto Sanczo (po mojemu- wiewiórka :D )
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Aneta

Postprzez roger110 » 25 cze 2011, 22:01

I ja odświeżę temat . " robak , pędzel ,mop , zboczeniec .... " to wszystko prawda .Ale jak kazdy psiun jest taki , na co mu się pozwala i jak wychowa . Mamy yorka ok. 1,5 roku , ni jest jazgotem ,nie gryzie , każdy to kumpel , ( obcy , czy znajomy , pies, suka kot , człowiek ) nieważne . Jest wszędobylski , radosny , ktoś wcześniej napisał i słusznie , terrier ;) .
Nie pisze ,że każdy , ale opinii o tym konkretnym będę bronił.
Pozdrawiam Rafał.
" Nie puszczone bąki ,unoszą się do góry , stąd się biorą posrane pomysły . "
Obrazek
roger110

Postprzez Aneta » 18 lip 2011, 08:26

Sanczo

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Aneta

Postprzez zaza » 18 lip 2011, 16:50

O boziusiu ale cudne zdjęcie!
Obrazek
zaza

Postprzez PiotrX » 13 lis 2011, 23:50

fajny zestaw:P
a co to za blue szczeniak sie przewinał na foto?
i pomyslec ze jedno i drugie to terrier;p
PiotrX

Powrót do INNE RASY PSÓW / OTHER DOGS BREEDS